Aktuality

Aktuality

Po postupnom prechode spalinových systémov ALMEVA STARR a FLEX z priehľadného polypropylénu na čierny, ktorý bol majoritnou zmenou v našom sortimente v minulom roku, v tomto roku opäť rozširujeme ponuku našich pätných kolien.

Do sortimentu sme zaradili najlacnejší variant pätných kolien:

Pätné kolená 87°s tŕňom a konzolou, vo variante ALMEVA STARR aj ALMEVA FLEX, štandard aj redukované.

 

Nerezový komínový systém ALMEVA TW25 je vhodný pre spotrebiče na pevné palivá, hlavne pre kachle, ktoré pracujú v podtlakovej prevádzke a je nutné ich pripojiť na externé prisávanie spaľovacieho vzduchu.

Tento systém má širokú oblasť použitia pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Zároveň je rovnako vhodný pre inštaláciu do starších stavieb, kde sú zvýšené požiadavky na prívod vzduchu.

Vlastnosti systému:

  • vhodný pre vnútornú aj vonkajšiu montáž
  • pre voľne stojace komíny
  • systém obsahuje spony
  • odolný voči vlhkosti
  • pre spotrebiče nezávislé na vzduchu v miestnosti
  • dostupný v dimenziách 150 – 250 mm

Vzhľadom k narastajúcim legislatívnym nárokom sme vyvinuli a uviedli na trh nový typ sifónu ALMEVA ZEUS.

Tento nový typ sifónu je vhodný pre všetky tlakové triedy P a H.

Sifón môže byť doplnený elektronickým snímačom hladiny kondenzátu.

Snímač je možné pripojiť do riadiacej elektroniky, alebo systému MaR, ktorý stráži správnu funkciu sifónu.

Varianty nového sifónu ZEUS:

Sifón ponúkame vo viacerých variantoch pripojenia, a to v dimenzii DN32 a v DN40.

Sifón v obidvoch dimenziách bude tiež možné pripojiť do vertikálnej časti spalinovej cesty cez 90° kolienko.

ALMEVA MIB je komínový systém vhodný pre moderné spotrebiče na pevné palivá a biopalivá s nízkou teplotou spalín.

Trojzložkový komínový systém ALMEVA MIB tvoria tvárnice z ľahkého keramzitbetónu, lamelová izolácia s kašírovaním a špeciálna keramická vložka.        

Systém je hermeticky tesný, bez zadného odvetrania. A to predovšetkým vďaka špeciálnej vložke Multikeram, ktorá má minimálnu nasiakavosť a hrúbku steny iba 10,5mm.

Tento komínový systém je tak ideálny pre pasívne a nízkoenergetické domy.

 

Skladba komínového systému ALMEVA MIB:

Ľahká keramzitbetónová (liaporbetónová) tvárnica je ponúkaná v prevedeniach:

  • jednoprieduchová
  • jednoprieduchová s jednou, alebo dvomi ventilačnými šachtami
  • dvojprieduchová
  • dvojprieduchová s jednou, alebo dvomi ventilačnými šachtami

Podľa zvolenej tvárnice je potrebné vybrať zodpovedajúcu izoláciu a komínovú misku.

Špeciálna vložka Multikeram je dodávaná v priemeroch 140, 160, 180 a 200 mm.

Tak je to tu:

Prvý plne virtuálny veľtrh pre technické zariadenie budov v Slovenskej a Českej republike.

Dnes sa s organizovaním online workshopov a konferencií roztrhlo vrece, lebo sa vďaka tomu zákazníkom priblížujú takmer všetky odbory priemyselnej sféry.

Každopádne situácia si to vyžaduje.

Taktiež odbor TZB, v ktorom sa profiluje naša spoločnosť ALMEVA, nechce zostať pozadu.

Organizátori veľtrhov AQUATHERM sa aj tentoraz postarajú o najväčšiu prehliadku výrobcov, dodávateľov technológií a služieb, montážnych a servisných firiem v odbore TZB.

MDL Expo s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Trigama International s.r.o. pripravili online platformu, vďaka ktorej sa Vám predstavia desiatky vystavovateľov z odboru vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky. 

ALMEVA bude pri tom. Týmto Vás srdečne pozývame na našu virtuálnu expozíciu.

V dňoch 23. – 26.02.2021 sa na Vás tešíme, tentokrát ONLINE.

Jednoduchou a interaktívnou formou sa dozviete o celej škále noviniek a môžete nám napísať správu. Už teraz sme zvedaví na Vaše reakcie.

Ako sprievodný program virtuálneho veľtrhu TZB EXPO sú pre Vás pripravené štyri dni plné živého vysielania, rozhovorov, tematických prezentácií a diskusií s odborníkmi, či už z Prahy alebo Bratislavy.

V piatok 26.02. sa na Vás od mikrofónu budú tešiť Pavel Ulrich a Pavel Mareček.

Pripravili sme pre Vás ďalšiu novinku v našom sortimente flexibilných systémov odvodu spalín, „krabicové riešenie” pre vložkovanie komínov ALMEVA FLEXBOX.

Toto balenie komínových komponentov je veľmi skladné a práca s ním je naozaj komfortná.

Presvedčte sa, že vďaka nemu Vám ku vložkovaniu komína stačia dve krabice.

 

Komínový paket FLEX – prvá krabica

Almeva ponúka nielen kvalitné produkty, ale aj služby. Premýšľame o Vás a snažíme sa Vám poskytnúť pohodlné riešenia a ušetriť Váš čas. Z tohto dôvodu sme Vám pripravili nové komínové pakety. Tieto pakety sú balené v krabiciach. Obsahujú komponenty ku založeniu komína, tak ako aj k systémovému ukončeniu komína a navyše aj distančné objímky.
Komínový paket FLEX je k dispozícií v štyroch prevedeniach pre priemer 80 mm. Podľa varianty sa paket skladá z pätného alebo vložkovacieho kolena, v štandardnom či redukovanom prevedení, univerzálnych distančných objímok (pre 6 m flexibilnej hadice) a komínovej hlavice. Súčasťou paketu sú taktiež adaptér, poistná spona a poistná objímka. Tak, a máme prvú krabicu, ku ktorej Vám stačí dokúpiť už len flexibilnú hadicu.

ALMEVA FLEXBOX – druhá krabica

Flexibilnú hadicu si môžete pohodlne odvinúť z nášho nového ALMEVA FLEXBOXu. Máte tak k dispozícií v necelom kubickom metri 50 m flexibilnej hadice v priemere 80 mm. ALMEVA FLEXBOX je ideálny pre inštalatérov, lebo sa bezproblémovo vojde do každej dodávky. Krabica má rozmery 1020 x 820 x 1034 mm. Flexibilná hadica je tak pekne uložená na jednom mieste a nerozprestiera sa v úložnom priestore ako chobotnica. Prácu Vám taktiež uľahčí priamo na krabici vyobrazený montážny návod, aj pomocný meter. Nezabudli sme ani na ukazovateľ nespotrebovanej dĺžky flexibilnej hadice. Červená značka Vás upozorní, aby ste zvážili ďalšiu objednávku. Takže vidíte, ide to. Pre kompletné vložkovanie komínového telesa Vám teraz stačia dve krabice od Almevy.

ALMEVA FLEXBOX – ďalší benefit

Vzhľadom na to, že je krabica FLEXBOX dostatočne pevná, môžete si do nej flexibilnú hadicu podľa potreby dopĺňať.

Moderný typ krbov

V posledných rokoch sa k nám predovšetkým zo západných štátov dostáva nový typ krbov. Pre niektorých ľudí je totiž manipulácia a skladovanie dreva neriešiteľným problémom a nemôžu si bežný krb na drevo dovoliť. Z tohto dôvodu začínajú často voliť plynové krby, ktoré všetku prácu okolo úplne eliminujú. Moderné plynové krby svojim spracovaním, designom a veľmi čistým, reálne vyzerajúcim plynovým plameňom, dokonale nahrádzajú starú klasiku.

Funkcia

K týmto moderným krbom je nutné privádzať zemný plyn, elektrinu a vzduch pre spaľovanie. Taktiež nesmieme zabudnúť na odvod spalín od plynového spotrebiča do exteriéru nad strešnú konštrukciu alebo cez fasádu podľa platnej normy STN 73 4201. Odvod spalín od týchto krbov je riešený koncentrickým nerezovým systémom (rúra v rúre) v dimenziách 80/125 až 130/200 mm. Pretože krby bývajú často vyberané do bytových jednotiek a rôznych špecifických priestorov, vznikajú zložité trasy spalinovej cesty, plné kolien a ohybov. Následne vznikajú komplikácie s odťahom spalín kvôli veľkej tlakovej strate. Z tohto dôvodu reaguje Exodraft novinkou – Koncentrický spalinový ventilátor RHGC. Tento typ ventilátora je určený priamo pre tieto spotrebiče a rieši 100% odťah spalín od plynových krbov v horizontálnej alebo vertikálnej polohe.

Výhody

Výhodou je voľnosť návrhu spalinovej cesty, ktorá môže obsahovať až 15 ks kolien s uhlom 90° a to na maximálnej rozvinutej dĺžke odvodu spalín 60 metrov. Vďaka regulovateľnému spaľovaniu dosiahnete čistý plameň a optimálny komínový ťah bez ohľadu na vonkajšie vplyvy. Spalinový ventilátor je určený pre spotrebiče do 13 kW. Vďaka veľkému výkonu ventilátora môžeme znížiť priemer odvodu spalín z 130/200 mm na 80/125 mm, čo uľahčuje skrytie spalinovej cesty napríklad v podhľade. Regulácia, ktorá je dodávaná k ventilátoru, neustále kontroluje komínový ťah a automaticky ho vypína.

 

                    

Chce to design

Pokiaľ premýšľate o zakúpení spalinového ventilátora Exodraft a odrádza Vás jeho vzhľad na komínovom telese alebo Vám neladí k farbe strešnej krytiny, ponúkame Vám riešenie v možnosti lakovania všetkých typov ventilátorov od dánskeho výrobcu v kompletnej škále RAL vzorkovníku za jednotný príplatok.

Almeva je líder na trhu spalinových systémov.

V snahe reflektovať na stále rastúci dopyt a ponúkať riešenia zákazníkovi na mieru, sa náš sortiment stále rozširuje. V súčasnej dobe obsahuje viac než 9000 položiek, z čoho je 3000 skladom.

V niektorých regiónoch sú populárne „hitovky“, tj. predáva sa veľké množstvo rovnakého typu komínových komponentov. To však neplatí ani v Českej, ani v Slovenskej republike. Zákazníci tu kupujú takmer celý sortiment našich komínových systémov.

To bol jeden z dôvodov, prečo zvýšiť výrobu a rozšíriť sklady v Želešiciach u Brna. Dnes má Almeva vo svojich priestoroch v Želešiciach rozsiahle technické oddelenie, vlastnú výrobu komponentov šitých zákazníkovi na mieru,  aktuálne 4 skladovacie haly a ďalšia piata sa bude v blízkej budúcnosti stavať.

V posledných rokoch tiež sledujeme stále rastúci trend priamych dodávok z výrobného závodu v Želešiciach k zákazníkom na Slovensku. Vlani ich bolo viac než 50%.

 

 

Z týchto dôvodov nám nedáva zmysel naďalej prenajímať externé skladovacie priestory a existujúci sklad v Trenčíne sa k 1. 9. 2020 zatvára.

Denný predaj bude naďalej zabezpečený prostredníctvom našich vybraných partnerov. Bližšie informácie ohľadom týchto partnerov Vám poskytneme v dohľadnej dobe.

Objednávky komínových systémov od zákazníkov budú do celého Slovenska expedované z centrálneho skladu podobným spôsobom ako doteraz zo skladu v Trenčíne. Keďže v súčasnej dobe je na trhu celá rada stabilných logistických firiem, tak priame dodávky tovaru od výrobcu k zákazníkovi sú už overené a bezproblémové.

Plastové spalinové systémy ALMEVA disponujú širokou škálou inovatívnych prvkov.

Za viac než 25 rokov neustáleho vývoja odrážajúceho požiadavky trhu sa tieto komínové komponenty stali nenahraditeľnou súčasťou moderných spalinových ciest.

V súčastnosti najväčšiu zmenu zaznamenávajú systémy odvodu spalín ALMEVA STARR a FLEX, ktoré kompletne prechádzajú do čiernej.

 

Uveďme si pár výhod, ktoré táto zmena prináša:

Použitím nového komínového systému ALMEVA STARR má zákazník zaistenú UV stabilitu celého systému.

Na flexibilnej hadici ALMEVA FLEX sa každých 50cm striedajú bajonetové spojovacie časti.
Preto v prípade práce s touto hadicou zákazník ocení jej bezzvyškovosť.  

Ďalšiou výhodou spoločnou pre obidva systémy je ich farebná stálosť.

Samozrejmosťou je i to, že sa sortiment plastového systému odvodu spalín opäť rozšíril o niekoľko nových prvkov, viac v novom cenníku 2020.

Stránky